לבחור מוסך אמין – משימה אפשרית בהחלט

 

כמעט תמיד כשעולה הצורך לבחור מוסך אנו נתקפים במין חוסר אונים משתק. הסטיגמה על מוסכים ובעיקר על מוסכניקים היא שהם יעשו הכול כדי לנצל את חוסר ההבנה שלנו במכאניקה של הרכב, ימציאו בעיות שלא היו ולא נבראו וינפחו את מחיר הטיפול למימדים מפלצתיים. ידע כידוע הוא כוח, אך במקרה של כלי רכב הידע של רובינו מסתכם בביצוע בדיקת שמן-מים ולכן מוסך חושף אותנו למניפולציות ולמעשי רמייה.

החלק המעודד בכל הסיפור הזה הוא שלא כל מוסך הוא כזה. ישנם לא מעט מוסכים אמינים ומקצועיים בהם יוכל רכבינו לקבל טיפול הולם במחירים פרופורציונאליים לסוג הטיפול.

לבחור מוסך אמין זו משימה אפשרית בהחלט. במאמר זה ננסה לבחון אילו פעולות יש לבצע כדי לאתר מוסך שכזה.

בוחרים מוסך - בדיקות מקדימות

הצעד הראשון שעלינו לעשות בבואנו לבחור מוסך הוא לבצע בדיקות מקדימות ולבחור מוסך הפועל ברישיון וחבר באגוד המוסכים. במוסכים מין הסוג הזה קטן מצד אחד הסיכוי למעשי רמאות ומצד שני עולה בצורה ניכרת הסיכוי לקבל שירות מקצועי ואמין. הסיבה לכך נעוצה בעובדה כי מוסכים אלו פועלים תחת מערכת חוקים חד משמעית ותחת החובה לעמידה בסטנדרטים שמציב משרד התחבורה.

בנוסף לסינון הראשוני מומלץ מאוד לקבל המלצות על מוסך מחברים, משפחה, קולגות או מכל אדם שאנו סומכים על שיקול דעתו. בסופו של דבר, אין תחליף לחוות דעת ממקור ראשון.

כדאי מאוד גם לתת את הדעת לגבי סוג הרכב שלנו ולנסות למצוא מוסך מורשה של החברה שלו באזור מגורינו. אם למשל ברשותנו רכב מסוג מאזדה או מיצובישי , עלינו לברר האם יש בסביבה מוסך מאזדה או מוסך מיצובישי , וגם אם לא, כדאי לשקול להרחיק מעט כדי לקבל את הטיפול האמין ביותר באותו מוסך מורשה.

דגשים לטיפול במוסך

אך גם אחרי שנעשה את כל הסינונים הראשוניים ונבחר מוסך שעל פניו נראה מקצועי ואמין אסור לנו לנוח על זרי הדפנה. יש מספר דברים שיש להקדיש להם תשומת לב מיוחדת בעת שרכבינו מגיע לטיפול באותו מוסך.

ראשית, עלינו לתאם מראש את מועד הכנסת הרכב למוסך ולבקש השערה לגבי תאריך סיום הטיפול. עלינו לשאול את המוסכניק לגבי החלקים בהם הוא מתכוון להשתמש, להתעניין בטיבם ומקורם. מומלץ לבצע סקר שוק לגבי מחיר ובמידה ואנו מגלים כי אותו מוסך גובה מחירים גבוהים מהמקובל אין שום סיבה שלא נתמקח.

חשוב שנזכור, במקרה שבו התיקון מתפתח לכיוונים בלתי צפויים ומחירו מתייקר במעל ל-20% על אותו מוסך לקבל את אישורינו להמשך הטיפול.

יש לדרוש מן המוסכניק טופס הזמנת תיקון המפרט את שלבי השירות ומשמש כחוזה מחייב בינינו לבין המוסך.

בנוסף עלינו לבצע בדיקה מוקדמת לגבי עלות שעת עבודה של מוסך. לפני תחילת הטיפול עלינו להוציא את החפצים האישיים שלנו מהרכב, שכן מוסך אינו לוקח אחריות לאובדן או נזק שנגרם שלא באשמתו.

אם נעשה את כל הצעדים האלה ונקדיש תשומת לב לכל הפרטים אין שום סיבה שרכבינו לא יקבל טיפול ראוי במחיר הגיוני.

 

 

 

 

circle.co.il
חולון מוטורס, שילובים מוטורס

חייג עכשיו:04-8622920