הובלת מכולות - מדריך ליבואן המתחיל


כל יבואן מתחיל חייב לדעת מספר תהליכים הכרחיים שקורים בעת תהליך הייבוא. בעת ההחלטה על ייבוא מוצר מסוים עליך להכין את עצמך לקראת עבודה מול השרשרת הלוגיסטית בישראל הכוללת חברה לשילוח בינלאומי, עמילות מכס, חברת הובלות ובמקרה הצורך מרכזים לוגיסטיים המספקים שירותי אחסנה, פריקה אריזה ועוד..


ההחלטה החשובה ביותר היא בחירת חברת ההובלה. על חברת ההובלה יונח משקל כבד של אחריות כלפיכם, לא תרצו להגיע למצב בו אתם מתחייבים ללקוח על תאריך מסוים לקבלת סחורה ולבסוף להסביר לו למה האיחור לא באשמתכם ולתרץ סיבות שונות בשל מחדל של חברת ההובלה שלך. בשביל לא להגיע למצב מביך שעלול לגרום להפסדים כספיים יש לשקול בכובד ראש את ההחלטה מי יקבל את הפיקוד על ההובלות שלכם.


על מנת להבטיח מערך הובלות יעיל ללא בעיות יש ראשית להקדיש זמן למציאת החברה המתאימה. חברה מתאימה היא חברה אשר יש לה ניסיון מוכח בתחום ההובלות כאשר הניסיון הרלוונטי הנדרש עבורכם הינו בתחום הובלת מכולות. לחברה צריך להיות ביטוח מטען בהעברה לא נמוך מערך הסחורה שברצונכם להעביר ובמקרה הצורך גם רישיון להובלת חומרים מסוכנים. יש אף לבקש חוות דעת מלקוחות אודות החברה ולדעת שאין שום התחייבות כלפי החברה.
חשוב לדעת שיבואן המייבא מספר רב של מכולות מדי חודש צריך לדאוג באופן שוטף ואינטנסיבי לשרשרת הלוגיסטית ואף לעיתים בעת כמות גדולה מאוד יש לשכור איש לוגיסטי המטפל בעניינים אלו ונותן את השקט להתעסק בעניינים אחרים.
מצד שני יבואן אשר מייבא מעט מכולות ישקיע מעט מאוד זמן ואנרגיה ויוכל להקדיש זמן לעניינים אחרים.


ללא ספק חברת ההובלות שלכם תיקח חלק חשוב בעת תהליך הייבוא ולכן מומלץ להקדיש לכך את תשומת הלב המתאימה. במידה ואינכם רוצים להתעסק בכל התהליך הלוגיסטי מומלץ למסור את העבודה לאיש המתמחה בעניינים אלו אשר ידאג לכם לשקט מהצד התפעולי.

חייג עכשיו:04-8622920