הובלה ימית

סוגי אוניות בהובלה ימית

הובלה בים היא מהוותיקות שבשיטות הובלת המטענים. במהלך המאה העשרים עבר ענף ההובלה הימית שינויים מפליגים. כיום עומד מגוון של סוגי אוניות ומבחר קווי שיט לרשות המשתמשים בהובלה הימית, תוך יכולת להתאים את כלי השיט לצרכים המיוחדים של כל מטען. הסקירה שלהלן מבחינה בין סוגיה השונים של ההובלה בים.

קרא עוד
הובלה ימית: כמה זה עולה?

לפני שמתחילים לדבר על נושא ההובלה הימית והעלויות שלה קשה להתעלם מההשוואה שתמיד עולה בין הובלה ימית להובלה אווירית. כדאי שתדעו שעל פי מומחים הובלה ימית יותר יעילה ומשתלמת מהובלה אווירית ברוב המקרים ועל פי רוב קריטריונים כאשר הנושא העיקרי הוא שבהובלה ימית ניתן להעביר כמות גדולה של סחורה ביחס להובלה אווירית ולכן יש חיסכון גדול של דלק וכסף המשפיעים על המחיר הסופי. במאמר נדון מתי משתלם להזמין הובלה אווירית ומתי הובלה ימית ונציג את המשתנים שעל פיהם נקבע מחיר ההובלה הימית.

קרא עוד
הובלה ימית, זה טוב לסביבה?

ככל שעוברות השנים העולם מתייחס יותר ויותר ומפנה דאגה כלפי איכות הסביבה. נושא זה היום תופס משמעות רבה בכל מוסדות החינוך והממשלות ודורש מאיתנו התיחסות ושינוי אורך חיים למען מטרה אחת - שמירת איכות הסביבה. נושא איכות הסביבה תופס משמעות ומביא לשינוי בכל הענפים השונים במשק ביניהם גם בענף ההובלות בכלל ובפרט בהובלה הימית.

קרא עוד
הובלה ימית: מה כדאי להוביל דרך הים?

אפשרויות ההובלה בין מדינה למדינה הן הובלה ימית או הובלה אווירית , במידה ואתם רוצים להעביר לחו"ל דירה, עסק או כל מטען אחר ברוב המקרים ישתלם לכם להוביל בהובלה ימית והסיבה היא משום שההובלה הימית זולה משמעותית מהובלה אווירית וזה מהסיבה שהובלה ימית מתמשכת זמן ארוך יותר מהובלה אווירית, ולכן במידה ואתם בוחרים בהובלה ימית כדאי להודיע לחברת ההובלה כמה שיותר מוקדם על תאריך ההובלה הרצוי

קרא עוד
הובלה ימית - כל מה שרצית לשאול

לפניכם השאלות הכי נפוצות והתשובות שלהן בכל מה שקשור להובלה ימית. 

קרא עוד
כיצד פוקדות האוניות את הנמלים

1. בקווים סדירים - Liner: זהו שירות אוניות הפועל בקווים קבועים, בתאריכים קבועים מראש ובאוניות קבועות.
2. בחכירה - Charter: בעל מטען או סוכנות אוניות יכולים לחכור אוניה למסע מסוים או לתקופת זמן מסוימת.
השיטות המקובלות לקביעת תעריפים תעריף ההובלה הימית הוא המחיר המוסכם על המוביל להובלת מטען מנמל אחד למשנהו. על ידי הכפלת התעריף בגבוה בין יחידת משקל (בד"כ טונה) ונפח (בד"כ מ"ק), ייקבעו דמי ההובלה הימית למטען.

קרא עוד
חייג עכשיו:04-8622920